Lienky

 

Trieda LIENKY -  1.poschodie


Pani učiteľky: Mgr. Eva Strnádlová, Eva Križeková

Deti 3-5 ročné:


Naše „Lienky“ , tak ako naozajstné  lienočky, s príchodom jari ožili. Sú radi, že už máme v záhrade trávičku a že sa môžu vyšantiť v školskej  záhrade, zahrať sa rôzne pohybové hry alebo sa zahrať na naháňačky. Naučili sme sa na vychádzkach pozorovať prírodu, vtáčiky, jarné kvety a všetko  okolo nás . Sadili sme fazuľky, hrášok, o ktoré sa vzorne  staráme, polievame ich a pozorujeme ako rastú. Zapojili sme sa do súťaže v zbere plastových fliaš. Teraz sa pripravujeme na sviatok našich mamičiek. Chystáme si pre ne  darčeky ,učíme sa nové básničky, pesničky, pripravujeme rôzne scénky, aby sme ich potešili.


Tešíme sa, ako budeme pozorovať chrobáčiky, pozorovať potok, rieku Kysucu, kvitnúcu prírodu, počúvať spev vtákov a mnoho iných aktivít, ale hlavne sa tešíme na sviatok všetkých detí.


Baculák Milan, Biro Tobias, Čuboňová Viktória, Fojtík Lukáš, Fongusová Simona, Gálová Natália, Chovanec Dávid, Kirkpatrick Luke James, Kmecíková Lívia, Koleno Matej, Kolenová Ema,  Marejka Marek, Maslíková Barbora, Mydleková Zoja, Pakošová Klára, Prachniarová Vanesa, Rebrošová Sofia, Šulová Nina, Šušková Martina, Talafa Samuel, Urbaník Martin